Kraków przyjazny usługodawcom

Głównym z największych utrudnień w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze gminy nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości samochodów na polskich szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Na tle innych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.