odwyk dla alkoholika 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, które pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

ośrodek zamknięty dla alkoholików

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez zespół ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez specjalistów, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed zaczęciem kuracji figura musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Nieraz jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też rozpocząć dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma słusznego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele akcesoryjnych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.