restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują rzadsze potrawy takie jak tortellini, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z różnych miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Posiłek w klimacie włoskim bez wyjątku powinien obejmować też trunek. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. zobaczcie jaka fajna restauracja Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film