suplementy diety

Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane posiłki były wartościowe, zdarza się, że nasza dieta musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Ponieważ rynek preparatów ciągle jeszcze się rozwija, ilość asortymentu może stanowić problem.
Warto więc mieć świadomość, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie może być zastępstwem dla optymalnej diety. Zdarza się jednak że konkretnych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pożywieniem. Wybierając odżywkę można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie wziąć pod uwagę swój wiek. Innych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Więcej informacji o aminokwasach prostych przeczytasz w naszym serwisie
Z pomocą odpowiedniego preparatu można na przykład zniwelowania różnego typu niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli naszym problemem jest ustawicznym brakiem wigoru lekarstwem może okazać się specyfik mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki gatunek preparatu kupimy. Konieczne jest jego odpowiednie zażywanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.