włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film